Om oss
  • Experter på pool
  • Bäst kvalitet på pool, spa & kemi
  • Snabba leveranser

Varukorg

Produkter
Antal
à-pris
Total kostnad
Totalt 0 SEK
Gå till kassan Visa varukorg

Att skaffa pool är ett stort projekt och kanske något man bara gör en gång i livet. När du väljer PoolKungen som leverantör kan du känna dig trygg med att vi har lång erfarenhet och en stor mängd samlad kunskap sedan starten 2003.

Du kan luta dig tillbaka och känna dig lugn med att ha valt ett stort företag, som ägs av Beijerinvest, och som kommer att finnas många år framöver.

Vi som jobbar på PoolKungen är experter på pool och spabad. Vi har dedikerat vår tid till att välja ut samt själva utveckla de bästa produkterna på marknaden, med hjälp av leverantörer världen över.

När du väljer PoolKungen som leverantör får du:

  • Produkter av högsta kvalitet
  • Expertkunskap
  • Trygghet många år framöver

Fredrik Stenbom

VD, Göteborg

+46 76 821 89 38
fredrik.stenbom@poolkungen.se

Jonas Bjurström

Poolexpert, Göteborg

+4631 789 50 06
jonas.bjurstrom@poolkungen.se

Lasse Hallberg

Lasse Hallberg

Poolexpert, Göteborg

+4631 789 50 05
lasse.hallberg@poolkungen.se

Anette Eriksson

Ekonomi, Göteborg

+4631 789 50 02
anette.eriksson@poolkungen.se

Susanna Bellak

E-Commerce Manager, Göteborg

+4631 789 00 04
susanna.bellak@poolkungen.se

Elisabeth Bäckström

Marknad, Göteborg

+4631 789 50 07
elisabeth.backstrom@poolkungen.se

Johan Iglamyhr

Inköp och IT, Göteborg

+4631 789 50 11
johan.iglamyhr@poolkungen.se

 

Thomas Borg

Inköpsansvarig pool, Göteborg

+4631 789 50 04
thomas.borg@poolkungen.se

Peter Dahlqvist

Lageransvarig, Göteborg

+4631 787 70 16
peter.dahlqvist@poolkungen.se

Magnus Robertsson

Poolexpert, Göteborg

+4631 789 50 92
magnus.robertsson@poolkungen.se

Erik Abrahamsson

Butikssäljare, Göteborg

Peter Lindberg PoolKungen

Peter Lindberg

Poolexpert, Boden

+469 201 34 34
peter.lindberg@poolkungen.se

Mattias Pettersson

Poolexpert, Halmstad

+4635 777 92 93
mattias.pettersson@poolkungen.se

Alexander Sjögren

Poolexpert, Halmstad

+4635 777 92 91
alexander.sjogren@poolkungen.se

Anders Petrini

Poolexpert, Jönköping

+4636 777 91 02
anders.petrini@poolkungen.se

Jonas Lundin

Poolexpert, Helsingborg

+4642 70 079
jonas.lundin@poolkungen.se

Johan Holmqvist

Poolexpert, Helsingborg

+4610 205 11 12
johan.holmqvist@poolkungen.se

Lars Olsson

Poolexpert, Kristianstad

+4610 205 11 02
lars.olsson@poolkungen.se

Mikael Eriksson

Poolexpert, Kristianstad

+4610 205 11 13
mikael.eriksson@poolkungen.se

Mikael Leonardsson

Poolexpert, Malmö

+4610 205 11 17
mikael.leonardsson@poolkungen.se

David Pärsson

Poolexpert, Malmö

+464 012 28 38
david.parsson@poolkungen.se

Andreas Jonsson

Poolexpert, Stockholm

+46 10 205 11 06
andreas.jonsson@poolkungen.se

Johan Blomqvist

Poolexpert, Stockholm

+46 10 205 11 07
johan.blomqvist@poolkungen.se

Mikael Broström

Poolexpert, Stockholm

+468 17 91 76
mikael.brostrom@poolkungen.se

Luciano Monti Valdés

Poolexpert, Stockholm

+468 18 06 94
luciano.montivaldes@poolkungen.se