Om oss
  • Experter på pool
  • Bäst kvalitet på pool, spa & kemi
  • Snabba leveranser

Varukorg

Produkter
Antal
à-pris
Total kostnad
Totalt 0 SEK
Gå till kassan Visa varukorg

Att skaffa pool är ett stort projekt och kanske något man bara gör en gång i livet. När du väljer PoolKungen som leverantör kan du känna dig trygg med att vi har lång erfarenhet och en stor mängd samlad kunskap sedan starten 2003.

Du kan luta dig tillbaka och känna dig lugn med att ha valt ett stort företag som kommer att finnas många år framöver.

Vi som jobbar på PoolKungen är experter på pool och spabad. Vi har dedikerat vår tid till att välja ut samt själva utveckla de bästa produkterna på marknaden, med hjälp av leverantörer världen över.

När du väljer PoolKungen som leverantör får du:

  • Produkter av högsta kvalitet
  • Expertkunskap
  • Trygghet många år framöver

Fredrik Stenbom

VD, Göteborg

fredrik.stenbom@poolkungen.se

Lasse Hallberg

Lasse Hallberg

Poolexpert, Göteborg

lasse.hallberg@poolkungen.se

Anette Eriksson

Ekonomi, Göteborg

anette.eriksson@poolkungen.se

Susanna Bellak

E-Commerce Manager, Göteborg

susanna.bellak@poolkungen.se

Thomas Borg

Inköpsansvarig pool, Göteborg

thomas.borg@poolkungen.se

Magnus Robertsson

Byggsupport, Göteborg

magnus.robertsson@poolkungen.se

Erik Abrahamsson

Byggsupport, Göteborg

erik.abrahamsson@poolkungen.se

Peter Lindberg PoolKungen

Peter Lindberg

Poolexpert, Boden

peter.lindberg@poolkungen.se

Anders Petrini

Poolexpert, Jönköping

anders.petrini@poolkungen.se

Jonas Lundin

Poolexpert, Helsingborg

jonas.lundin@poolkungen.se

David Pärsson

Poolexpert, Malmö

david.parsson@poolkungen.se

Andreas Jonsson

Poolexpert, Stockholm

andreas.jonsson@poolkungen.se

Johan Blomqvist

Poolexpert, Stockholm

johan.blomqvist@poolkungen.se

Mikael Broström

Poolexpert, Stockholm

mikael.brostrom@poolkungen.se

Luciano Monti Valdés

Poolexpert, Stockholm

luciano.montivaldes@poolkungen.se